Kesätyötä OP:n piikkiin

Nuori – unelmoitko kesäduunista?

Puska Puttaajat Ry on Laukaalainen frisbeegolfseura, jonka toiminta-alueena on koko Suomi. Seura viettää tänä vuonna 10-vuotisjuhlaansa.

Haemme kesän ajaksi Frisbeegolfohjaaja

Tärkeimmät tehtävät ovat frisbeegolftapahtumien järjestäminen seuran jäsenille sekä lapsille ja nuorille, seuran ylläpitämien ratojen siisteydestä ja pelattavuudesta huolehtiminen, mahdollisesti myös seuran nettisivujen päivittäminen. Kuvankäsittelyn ja frisbeegolfin hallinta katsotaan eduksi.

Pesti on viiden viikon mittainen ja kahtena päivänä viikossa. Työt tehdään koulun kesäloman aikana 3.6-7.8.  sopimuksen mukaan. Hakijan tulee olla täyttänyt 15 vuotta 3.6.2019 mennessä, eikä hän saa olla täyttänyt 18 vuotta ennen 7.8.2019.

Hakemukset sähköpostitse osoitteeseen puheenjohtaja@puskaputtaajat.com 18.4.2019 mennessä, jonka jälkeen yhdistyksen edustajat haastattelevat ja tekevät valinnan kesätyöntekijästä.

#kesäduuniOPnpiikkiin #opkeskisuomi #yhdessähyvätulee #kesätyö